1950-luvun kotimaisten filmien kestotähti Anneli Sauli palaa valkokankaalle Saara Cantellin elokuvassa Tuokioita. Cantell on myös itse käsikirjoittanut filmin ja sen tuottaa Essi Haukkamaa. Filmi, jonka kuvaukset ovat nyt alkaneet, kertoo lehdistötiedotteen mukaan "niistä hetkistä, joissa naisen elämä tiivistyy".
76-vuotias Sauli on viimeksi nähty Myrsky-filmissä pienessä roolissa. 2000-luvun puolella hän on näytellyt sivuroolit myös Ganes- ja Mies vailla menneisyyttä -filmeissä. Hänen tunnetuimpia töitään ovat mm. T.J. Särkän Hilja - maitotyttö (1953) ja William Markuksen Miriam (1957).
Tuokoita-filmissä nähdään myös Jenni Banerjee, Meri Nenonen, Johanna af Schultén, Leena Uotila, Maryan Guuled, Elena Sipirina, Roosa Salomaa, Tommi Raitolehto, Sampo Sarkola ja Yrjö Parjanne.
Cantell on aikaisemmin ohjannut lastenelokuvan Unna & Nuuk ja tehnyt useita televisiotöitä.
ISSN 2342-3145. Avattu lokakuussa 2008. Noin 30 600 eri kävijää kuukaudessa (1/2024).